Чи існує небезпека втрати нових територій?

 

Дійсно, чи є така небезпека?

В наш інформаційний вік важко щось приховати, і тому найсекретніші плани політиків або військових задовго до їх реалізації стають темою для обговорення в ЗМІ або в інтернеті. Щось подібне відбувається з можливістю створення росіянами суходольного шляху до Криму, який неможливо створити без втрати Україною частини території на півдні країни. Карти створення підконтрольній Росії Новоросії, яка б складалася з Донбасу та південних областей України давно демонструються в інтернеті, і тому варто проаналізувати, чи можуть подібні плани бути реалізовані?

Напевно, небезпека втрати територій на півдні України дійсно існує, але, не зважаючи на свою зацікавленість в цьому, її джерелом є зовсім не Росія. Дійсно, подолати оборону на маріупольському напрямку без повномасштабних бойових дій з застосуванням авіації та великої кількості бронетехніки неможливо, і росіяни на цьому напрямку просто не мають сил для здійснення такої військової операції. Наступальна операція з Криму неможлива через суто географічні причини, до того ж в нинішніх міжнародних умовах повномасштабні бойові дії проти України означатимуть нові санкції проти Росії, її економічну блокаду і руйнування російської економіки. А це в свою чергу може створити небезпеку соціальних потрясінь, які приведуть до розвалу Російської Федерації.

Тому росіяни зацікавлені діяти мирними методами, як це було зроблено в Криму, і ознаки того, що росіяни хочуть повторити кримський сценарій існують.

Як відомо, під час кримських подій тодішній в.о. Президента Турчинов так і не віддав наказ протидіяти росіянам в їх діях щодо встановлення контролю над Кримом, а згодом взагалі віддав наказ повністю вивести звідти українські війська, внаслідок чого Крим було приєднано до Росії. Український Карний Кодекс подібні дії однозначно трактує як державну зраду, але дії Турчинова та інших посадових осіб не тільки не стали предметом розгляду з боку правоохоронних органів, а навпаки, Турчинова нещодавно було призначено секретарем РНБО, що може служити непрямим доказом того, що Президент П.О.Порошенко планує передати росіянам ще якусь частину української території. Контакти між П.О.Порошенко та В.В.Путіним відбуваються постійно, що само по собі в умовах фактичної війни між обома країнами викликає масу запитань. Деталі переговорів нікому не відомі, і тому цілком можливо, що обидва лідери обговорюють питання передачі (продажу) Росії ще якоїсь частини території, і цими територіями, найвірогідніше, є території південних українських областей.

Але зараз ситуація виглядає так, що українське керівництво не наважиться віддати військам відвертий наказ залишити обговорені з росіянами території. Адже це буде виглядіти як відверти зрада, військовослужбовці можуть відмовитись залишити позіції, политі кровю їхніх бойових товаришів, а це може створити великі проблеми як для командування, так і для керівництва країною.

Проте небезпека втрати нових територій існує, і тому сценарій територіальних поступок росіянам з боку українського керівництва цілком може бути релізований.

soldier_

Запись опубликована в рубрике Останні новини та коментарі до них. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *