ЧОМУ ХАРКІВ’ЯНИ НЕ КУПУЮТЬ НЕРУХОМІСТЬ?

Дійсно, чому в Харкові, попри великий попит на нерухомість, люди не поспішають купляти квартири в новобудовах, а житлові будинки, які так чудово виглядають і які так чудово оснащені всередині, стоять пустками, причому люди не купують житло навіть економ-класу?

Безперечно, на падіння попиту на нерухомість вплинуло рекордне падіння життєвого рівня населення, яке відбулося після приходу до влади П. О. Порошенка, адже тарифи на комунальні послуги, ціни на продукти та інші товари зросли на 200-300% (і продовжують зростати), а розмір зарплат майже не змінився. Загальне падіння життєвого рівня населення привело до падіння доходів у заможних людей, які є найбільш вірогідними покупцями нерухомості, і тому ані заможні люди, ані люди з середнім рівнем зарплат не поспішають витрачати гроші на житло.

Вплинула на падіння попиту також політична нестабільність, яка існує в країні. Адже невдоволення владою величезне і якщо зараз це невдоволення є лише темою розмов на кухнях та темою виступів представників політичної опозиції, то ніхто не знає, якої форми протестні настрої набудуть завтра. Добре, якщо в результаті змін країну очолять адекватні люди, а якщо до влади прийдуть революціонери, які почнуть відбирати у людей квартири та будинки?

Ще однією причиною низького попиту на нерухомість є війна. І попри те, що нинішня влада не визнає війну і називає бойові дії в Донбасі «антитерористичною операцією», всі розуміють, що війна триває і небажання влади дати відсіч ворогу викликає у людей цілком обгрунтовану тривогу. Наприклад, кожен харків’янин знає, що на всіх дорогах, які ведуть в місто, виставлено блок-пости, і лише з півночі, тобто з боку Росії блок-постів немає. Попри безпосередню близькість другого за значенням міста країни до російського кордону з кордону прибрано всі війська і його охороняють лише кілька прикордонників. І дивлячись на ці сумнівні маневри нинішньої влади кожен харків’янин задає собі запитання: чи не збирається нинішня влада віддати місто росіянам, так само, як навесні 2014 року їм було віддано Крим?

Ще одним складником низького попиту на житло в новобудовах є корупція, яка квітне в органах державної влади і серед керівництва Харкова і області зокрема. А це є причиною того, що будівельні фірми отримують можливість будувати житло, не дотримуючись норм і правил, і тому нема ніякої гарантії того, що новозбудований будинок завтра не дасть тріщину і щасливим новоселам завтра не доведеться шукати інше житло і бігати по судах, намагаючись повернути витрачені гроші.

Крім цього, після зміни влади представники нової влади почнуть перевіряти все, що було збудовано в Харкові за останні 5-10 років, будуть виявлені численні порушення і щоб не піддавати людей небезпеці частину новобудов доведеться зламати. І що робити людям, які вже придбали житло і живуть в цих будинках?

І ці причини є головними складниками нинішнього низького попиту на житло в Харкові.

Bud

Запись опубликована в рубрике Харківські новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *