Немирний план

ПЛАН ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ КРИЗИ В УКРАЇНІ.

  1. Відсторонення від влади Порошенка, Яценюка та інших членів діючої команди.

Нинішня команда з Президентом П.О.Порошенко на чолі перебуває при владі з червня місяця, а взагалі вони перебувають при владі з часу втечі Януковича, тобто майже рік, і які результати правління цієї команди?

Як відомо, завдяки діям та бездіяльності в.о. Президента Турчинова Україна втратила Крим, що згодом призвело до спроби росіян загарбати ще одну частину території України, для чого ними було вжито заходів для дестабілізації ситуації в Донбасі, що призвело до розв’язання в Донбасі війни, в результаті чого було втрачено контроль над значною частиною території цього регіону. Жертвами війни стали тисячі людей, а економічні збитки сягають астрономічних сум, при цьому якогось виходу з цієї ситуації нинішня команда запропонувати не може. Найбільшою проблемою нинішньої команди управлінців разом з бездіяльністю та нехтуванням законодавством є корупція, їхні статки зростають, що на фоні падіння курсу національної валюти в 2-2,5 рази та замороженням зарплат та соціальних виплат виглядає як блюзнірство.

Здається, часу для того, щоб себе проявити у нинішніх керівників країни було досить, їхнє правління лише посилює старі та породжує нові проблеми і для того, щоб щось змінити в цій країні, або спробувати щось змінити, треба в першу чергу відсторонити П.О.Порошенко та інших перших осіб країни від влади.

  1. Завершення війни і встановлення миру.

Ця істина, здається, не вимагає довгих пояснень, адже кожен день гинуть люди, руйнується житло людей та завдаються збитки економіці, крім того само по собі ведення війни вимагає величезних коштів, яких немає. Триваюча війна робить неможливими економічні реформи, наприклад, через те, що ніхто не інвестуватиме гроші в економіку воюючої країни, вона завдає страждань населенню і підриває авторитет діючої влади. Тому закінчення війни є першочерговим завданням влади, яка прийде на зміну нині діючій.

Нинішнє керівництво країни з Президентом Порошенко на чолі намагається вирішити проблему війни, пропонуючи нападникам “мирний план” та намагаючись реалізувати його через так звані мінські домовленості. Звичайно, можна по пунктах розкритикувати мирний план П.О.Порошенко, але його помилковість полягає не в деталях цього плану, а в неправільній оцінці ситуації: адже росіяни прийшли в Україну зовсім не для того, щоб розчулитись, засумніватись та піти геть; вони прийшли, щоб загарбати ще один шмат української території і нема ніяких причин, щоб вони відмовилися від своїх планів. Керівництво Збройними Силами разом з керівництвом країни продемонструвало свою повну некомпетентність та нездатність підготувати країну та армію до війни, а мирні плани та односторонні припинення вогню лише збільшують страждання населення та заохочують росіян та їхніх найманців до нових наступальних дій.

Мабуть, було б краще, якби керівництво країни наказало військам скласти зброю, як це сталося в Криму, та виконало всі вимоги росіян і підконтрольних ним найманців, це принесло б хоча і безславний, але все-таки мир на цю землю. Але нинішнє керівництво обрало найгірший шлях: чисельність армії та витрати на війну збільшуються, війська закопуються в землю і війна набуває затяжного характеру. При цьому ні про яке відновлення контролю над окупованими територіями не йдеться.

Як не песимістично виглядає нинішня ситуація, але вихід з неї все-таки є, і він полягає в звільненні захоплених територій від загарбників і відновленні над ними українського контролю. І всі можливості для проведення успішної військової операції існують, щоправда, з детальним обговоренням цієї операції зараз нема до кого звертатись, адже нинішнє керівництво країни не вірить у власні сили і постійно ропзовсюджує чутки про силу і непереможність російської армії. Тому обговорення подробиць операції з керівництвом країни може завершитися тим, що про деталі цієї операції наступного дня стане відомо росіянам. Отже, обговорення та здійснення цієї військової операції стане можливим лише після зміни влади в Україні.

І альтернативи звільненню захоплених територій та встановленню таким чином миру не існує. Можливо, збройне протистояння якийсь час триватиме, але воно відбуватиметься на кордонах, а не на території України.

  1. Відновлення законності та боротьба з корупцією.

Схоже на те, що всі біди останнього часу в Україні відбуваються через неповагу керівництва країни до власного законодавства, починаючи від виведення військ з Криму, яке Карний Кодекс однозначно трактує як державну зраду, і закінчуючи призначенням всупереч існуючому порядку міністрами іноземців. І тут треба буде обирати: або ж переписувати законодавство, щоб виправдати дії посадових осіб, або ж починати виконувати закони і притягати вказаних осіб до відповідальності. Якщо ж нічого цього не відбудеться, то в Україні почнеться ще один період беззаконня, корупції, і руїна країни продовжиться.

Просте дотримання вже існуючого законодавства дозволило б розпочати боротьбу з корупцією, але без змін до існуючого законодавства, напевно, не обійтись. Адже країна багато років була втягнута і вир корупції і тому учасниками коріпційних схем стала значна частина населення. Напевно, треба буде оголосити якийсь “нульовий варіант”, згідно якого буде амністовано всіх, хто до цього часу брав участь у корупційних діяннях і дати час для посадових осіб нормалізувати свої стосунки з законом. Виняток має бути встановлено лише для осіб, діяння яких завдали значної школи державі. Але після цього вже ні про яке помилування до порушників закону не може бути мови, і тут представникам нової влади треба буде проявити неабияку рішучість та принциповість. 

Якщо нова влада зможе подолати ці проблеми, то тоді можна буде говорити про економічні реформи, повне відновлення територіальнох цілісності України та розв’язання інших проблем, якщо ж ці проблеми не будуть подолані, то ніяких змін в Україні не відбудеться.

Залишається дрібниця: знайти тих, хто міг би цей план реалізувати.

Запись опубликована в рубрике Останні новини та коментарі до них. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *