НІЧОГО ОСОБИСТОГО

 Отже, нічого особистого, лише перелік деяких діянь нинішнього мера Харкова Г. А. Кернеса і статті Карного Кодексу, згідно яких передбачено відповідальність за ці діяння.

1) Організація масових заворушень на вулиці Клочковській 16 грудня 2006 року.

Стаття 294. Масові заворушення.

Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також активна участь у масових заворушеннях — караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2) Привласнення бюджетних коштів та завдання збитків державі.

Стаття 210. Порушення законодавства про бюджетну систему України.

1. Використання службовою особою бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню або в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків, а так само недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету чи пропорційного фінансування видатків бюджетів усіх рівнів, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, якщо предметом цих діянь були бюджетні кошти у великих розмірах, — караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі діяння, предметом яких були бюджетні кошти в особливо великих розмірах або вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, — караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3) Участь у з’їзді депутатів Сходу та Півдня України, який відбувся в Харкові 22 лютого 2014 року, і на якому звучали заклики до порушення територіальної цілісності України.

Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, — караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, — караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

4) Захоплення будівлі ОДА в Харкові 1 березня 2014 року. Зрозуміло, що дії так званих євромайданівців також не були законними і також підпадають під дію Карного Кодексу, але це зовсім не означає, що треба було наймати та привозити бойовиків з Білгорода і вчинювати захоплення адмінбудівель і заворушення в центрі міста.

Стаття 257. Бандитизм

Організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі — караються позбавленням волі на строк від п’яти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 260. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань

1. Створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності — карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності — карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

3. Керівництво зазначеними в частинах першій або другій цієї статті формуваннями, їх фінансування, постачання їм зброї, боєприпасів, вибухових речовин чи військової техніки — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

5) Організація підпалів автомобілів своїх політичних опонентів.

Стаття 255. Створення злочинної організації

1. Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій об’єднань злочинних організацій або організованих груп — караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Очевидно, що з таким послужним списком Г. А. Кернеса чекало похмуре майбутнє, і тому відразу після «революції гідності» Кернес покинув країну. Але минуло лише кілька днів, як Кернес, наче нічого не сталося, знову з’явився в Харкові і нова влада, попри гучні заяви, не звернула на це ніякої уваги. Це тим більш дивно, тому що у нового міністра МВС А. Б. Авакова Добкін з Кернесом свого часу відібрали бізнес, землю, і щоб не сісти, Аваков мусив переховуватись в Італії. Та попри це Аваков вперто не помічає Кернеса, і всі розуміють, що йдеться про гроші, але це вже інша історія.

 

Avakov_Kernes

Запись опубликована в рубрике Харківські новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *